BIP
SPORT
Złoto dla Zuchwałych
23.02.2014
W dniach 21-22 lutego 2014 roku odbyła się czwarta edycja rajdu na orientację Złoto dla Zuchwałych zaliczana do Pucharu Maratonów na Orientację. Pierwsze miejsce na najdłuższej trasie zawodów zajął starszy chorąży Mariusz Plesiński...

... z 10 Brygady Kawalerii Pancernej.

 

Rajd zorganizowany został w Lubostroniu w województwie kujawsko-pomorskim. Przygotowano dwie trasy piesze: 20 i 50 kilometrowa. Obie wiodły w części przez las, w części przez otwartą przestrzeń. Na dłuższej umieszczono 24 punkty z zadaniami o różnej trudności.

 

 

- Przybyłem na te zawody przygotowany na to, że bieg będzie szybki, z dużą ilością przebiegów drogowych oraz małą ilości punktów. Tak było w ubiegłych latach. – relacjonował chorąży Plesiński – Czekała mnie miła niespodzianka. Punkty rozlokowane co 2 kilometry i bardzo mało przebiegów asfaltowych. Było bardzo interesująco. Bieg nie był trudny nawigacyjne, niełatwe do pokonania okazały się jednak zaorane pola, podmokłe łąki, pagórki i doliny oraz gęsty las. Niezbędne było dobre przygotowanie kondycyjne.

 

Pancerniak pokonał najdłuższy dystans pieszy w 4 godziny i 37 minut, wyprzedzając kolejnego zawodnika o prawie 2 godziny. – To drugie moje zwycięstwo w rajdzie zaliczanym do 50 kilometrowego Pucharu Polski Maratonów na Orientację. Zastanawiam się czy nie powalczyć o Puchar Polski, do których zalicza się 7 najlepszych startów w roku. – podsumował chorąży Plesiński.

 

 

Zdjęcia: Szymon Szkudlarek

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych
Jesteś: 7366912 gościem na naszej stronie