BIP
AKTUALNOŚCI
Sukcesy pancernych pływaków
05.12.2018
Dwóch żołnierzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej po raz kolejny odniosło sukces na Mistrzostwach Wojska Polskiego w pływaniu. Kawalerzyści ze Świętoszowa podczas zawodów zasilili grono pływaków z Czarnej Dywizji.

Plutonowy Rafał Rutkowski oraz kapral Marcin Horbacz po raz kolejny udowodnili, że w basenie czują się jak ryby w wodzie. Medale, które zdobyli mogą dołączyć do swoich pokaźnych kolekcji.
Mistrzostwa Wojska Polskiego w pływaniu odbyły się w dniach 26 – 30 listopada br. na terenie Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo - Kondycyjnego w Zakopanem. Była to już ostatnia dyscyplina licząca się do punktacji współzawodnictwa w sporcie powszechnym w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
W kilkudniowej rywalizacji uczestniczyło jedenaście zespołów. Reprezentacja Dowództwa Generalnego nr 1 – 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej po raz kolejny pokazała się z bardzo dobrej strony. Pancerniacy, po zaciętej rywalizacji stanęli na drugim stopniu podium. W reprezentacji 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oprócz reprezentantów z 10 Brygady Kawalerii Pancernej znaleźli się także zawodnicy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, 6 Brygady Powietrzno - Desantowej z Krakowa, 23 pułku artylerii z Bolesławca oraz Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia.
Plutonowy Rafał Rutkowski i kapral Marcin Horbacz podczas zawodów spisali się rewelacyjnie, a ich dokonania w dużej mierze przyczyniły się do końcowego sukcesu całej drużyny Na ten sukces złożyły się poniższe osiągnięcia zdolnych, ambitnych i wytrwałych żołnierzy ze świętoszowskiej pancernej brygady:
kapral Marcin Horbacz
- złoty medal na 100 m stylem dowolnym
- srebrny medal na 50 m stylem dowolnym
- srebrny medal w klasyfikacji generalnej mistrzostw wojska polskiego w pływaniu
plutonowy Rafał Rutkowski
- srebrny medal na 100 m stylem klasycznym
- srebrny medal na 50 m stylem klasycznym
- srebrny medal w klasyfikacji generalnej mistrzostw wojska polskiego w pływaniu
Żołnierzom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na następnych mistrzostwach.
Podziękowania należą się przełożonym zawodników z 10 Brygady Kawalerii Pancernej, którzy umożliwili żołnierzom wykonywanie treningów oraz udział w zawodach. Dziękujemy!
.
Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka, kpr. Marcin Horbacz
Zdjęcia: archiwum SWFiS 10BKPanc
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych
Jesteś: 8034180 gościem na naszej stronie