BIP
AKTUALNOŚCI
Paczka dla bohatera
29.11.2018
"Walczyli dla Nas - zawalczmy dla Nich" - pod takim hasłem jak co roku zorganizowana jest kampania, której celem jest duchowe i materialne wsparcie tych, którzy w przeszłości walczyli w imię Ojczyzny.

Siódma edycja „Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera” trwa. Od 11 listopada do 14 grudnia każdy może przekazać dary, które następnie zostaną przekazane dla kombatantów i weteranów II Wojny Światowej i Podziemia Niepodległościowego.
.
W 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej koordynatorem akcji jest żołnierz dywizjonu przeciwlotniczego. Starszy szeregowy Aleksander Żelawski kolejny raz zaangażował się w zbiórkę darów dla kombatantów (tel. kontaktowy – 608570452).
.
Produkty spożywcze oraz artykuły chemiczne żołnierze pancernej brygady mogą przynosić do budynku dywizjonu przeciwlotniczego (bateria dowodzenia) do dnia 12 grudnia.
.
 
Zbieramy:
- Produkty z długim terminem przydatności, np.: herbata, kawa, słodkości, owoce i warzywa w puszkach, konfitury, dżemy, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe, cukier, olej, syropy, witaminy, kasza, ryż, bakalie, gotowe posiłki, soki, makarony, suche wędliny, sery, etc…
- Artykuły chemiczne i do higieny, np. kremy, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasta do zębów, środki czystości, koce, prześcieradła, ręczniki, etc…
Do wzięcia udziału w tej szlachetnej kampanii zachęcamy także tych, którzy nie są żołnierzami 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Każdy może wesprzeć potrzebujących. Oprócz wymienionych produktów, można przygotować także kartki świąteczne czy laurki – dla dzieci będzie to świetna zabawa, a uśmiech na twarzach kombatantów i weteranów będzie najwspanialszym wyrazem wdzięczności.
Dotychczas przeprowadzono sześć edycji z okazji Świąt Bożego Narodzenia i jedną z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
Z roku na rok pojawia się coraz więcej potrzebujących. Przy pierwszej zbiórce było 36 weteranów do obdarowania, teraz jest ponad 1500. Początkowo działaliśmy tylko w Szczecinie, dziś akcja obejmuje całą Polskę. Pomagamy nie tylko kombatantom II wojny światowej, ale też opozycjonistom z czasów PRL, ze Stowarzyszenia Grudzień’70, NSZZ +Solidarność+. Głównie jednak opieramy się na pomocy żołnierzom Armii Krajowej, Związku Powstańców Warszawskich, NSZ. - informuje prezes Stowarzyszenia "Paczka dla Bohatera" Tomasz Sawicki. – Paczka jest takim pretekstem do odwiedzin, których te osoby również potrzebują. Pomagamy też w ciągu roku - w remontach domu, robieniu zakupów. Przy wręczaniu paczki możemy zapytać, w jaki sposób możemy pomóc takiej osobie w pozostałe dni w roku. – dodaje.
W akcji Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” udział biorą: Związek Powstańców Warszawskich, Światowy Związek Żołnierzy AK, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Sybiraków, Związek Powstańców Warszawskich i inne organizacje kombatanckie. W rozwożeniu paczek pomagają różnorakie służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, a także harcerze czy grupy rekonstrukcyjne.
Również żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej po raz kolejny zaangażowali się w tę szlachetną akcję.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych
Jesteś: 8034267 gościem na naszej stronie