BIP
AKTUALNOŚCI
I Ty możesz zostać żołnierzem 10BKPanc
12.01.2018
Każdy, kto spełni określone wymogi może zostać żołnierzem 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Wystarczy spróbować, dać z siebie wszystko na egzaminach i oznaka pancernej brygady na mundurze oraz czarny beret będą towarzyszyły Ci każdego dnia.

Nabór kandydatów do służby zawodowej w 2018 roku prowadzony jest w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca. W ramach kwalifikacji kandydaci zdają egzaminy z wychowania fizycznego zgodnie z obowiązującymi normami. Istotnym jest, aby każdy, kto zdecyduje się spróbować swoich sił, posiadał zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwskazań do zdawania egzaminów z wychowania fizycznego.
W czwartek, 11 stycznia, odbyło się pierwsze w tym roku sprawdzenie tych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z mundurem. Komisji egzaminacyjnej przewodniczył zastępca dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej pułkownik Zbigniew Śliżewski. Po przywitaniu przybyłych kandydatów rozpoczęły się egzaminy. Na hali sportowej weryfikowano sprawność fizyczną w oparciu o konkurencje, które obowiązują żołnierzy zawodowych podczas rocznego egzaminu z wychowania fizycznego. Każdy z przybyłych doskonale wiedział, czego może się spodziewać, gdyż obowiązujące normy nie są tajemnicą . Po zaliczeniu tego etapu pozostała ostatnia konkurencja, czyli bieg na 3000 metrów. W trakcie weryfikacji kandydatów każdy z nich odbył także rozmowę kwalifikacyjną. Dla tych, którzy uzyskali najwyższe wyniki bramy pancernej brygady pozostaną otwarte.
Służba w świętoszowskiej jednostce to duże wyzwanie, ale też ogromny przywilej i zaszczyt. Żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej są dumni, że mogą służyć właśnie w tej jednostce. Codzienne szkolenie, różnorodność zadań, możliwość udziału w wielu ćwiczeniach zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, sprawia, że żołnierze zdobywają wiedzę i umiejętności na bardzo wysokim poziomie.
Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do grona najlepszych żołnierzy i rozwijać swoją pasję, jaką jest wojsko.
Kolejny nabór odbędzie się w czwartek, 25 stycznia 2018 roku.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka
Zdjęcia: szer. Natalia Wawrzyniak
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych
Jesteś: 7788217 gościem na naszej stronie