BIP
AKTUALNOŚCI
Wybieramy najlepszego sportowca 10BKPanc w 2018 roku
12.01.2018
Ogłaszamy plebiscyt na najpopularniejszego sportowca 10 Brygady Kawalerii Pancernej w 2017 roku. Przedstawiamy sylwetki najlepszych sportowców pancernej brygady w minionym roku.

W 2017 roku 10 Brygada Kawalerii Pancernej po raz kolejny zdobyła pierwsze miejsce we współzawodnictwie sportowym Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nr 1 – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej. Na wynik brygady złożyły się punkty zdobywane przez osiemdziesięciu pięciu żołnierzy.
Poniżej prezentujemy sylwetki jedenastu żołnierzy „sportowców”, którzy zdobyli największą ilość punktów do współzawodnictwa. Ponadto za swoją postawę, wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu, sumienność i systematyczność są godni naśladowania.
Prosimy o zapoznanie się z osiągnięciami prezentowanych żołnierzy i wybranie trójki najlepszych.

.

Głosowanie wśród stanu osobowego brygady nastąpi w dniu 23 stycznia 2018 roku podczas porannego treningu biegowego.
.

 

starszy chorąży sztabowy Mariusz Plesiński – Sekcja Wychowania Fizycznego i Sportu
Mistrzostwa Wojska Polskiego w:
a) Biegu na Orientację
- II miejsce i złoty medal indywidualnie
- I miejsce w sztafecie
- I miejsce zespołowo
b) Biegu przełajowym
- I miejsce zespołowo
c) Półmaratonie
- I miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Biegu na orientację
- I miejsce i złoty medal indywidualnie
- I miejsce w sztafecie
- I miejsce zespołowo
b) Biegu przełajowym
- I miejsce i złoty medal indywidualnie
- I miejsce w sztafecie 4 x 2000 metrów
- I miejsce zespołowo
c) Półmaratonie
- III miejsce i brązowy medal indywidualnie
- I miejsce zespołowo
d) Biegu Patrolowym
- I miejsce w biegu drużynowym
- I miejsce zespołowo
Ponadto jako reprezentant 10BKPanc występował w Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację gdzie wywalczył:
- I miejsce i złoty medal w biegu długodystansowym,
- I miejsce i złoty w biegu sprinterskim,
- I miejsce i złoty medal w sztafecie.

 

kapral Mateusz Demczyszak – dywizjon artylerii samobieżnej
Mistrzostwa Wojska Polskiego w:
a) Półmaratonie
- I miejsce zespołowo
b) Biegu przełajowym
- I miejsce indywidualnie
- III miejsce zespołowo
- II miejsce w sztafecie
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Biegu przełajowym
- I miejsce i złoty medal indywidualnie
- I miejsce w sztafecie 4 x 2000 metrów
- I miejsce w sztafecie 10 x 1000 metrów
- I miejsce zespołowo
b) Półmaratonie
- I miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
Ponadto:
- reprezentant Wojska Polskiego na Wojskowych Mistrzostwach Świata w Biegach przełajowych gdzie wywalczył IX miejsce,
- srebrny medalista mistrzostw Polski w biegu na 5 kilometrów,
- srebrny medalista mistrzostw Polski w biegu przełajowym.
plutonowy Dariusz Kwapiński – dywizjon artylerii samobieżnej
Mistrzostwa Wojska Polskiego w:
a) Półmaratonie
- I miejsce zespołowo
b) Biegu przełajowym
- III miejsce zespołowo
c) Biegu na orientację
- I miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Biegu przełajowym
- II miejsce indywidualnie
- II miejsce w sztafecie 4 x 1000 metrów
- I miejsce w sztafecie 10 x 1000 metrów
- I miejsce zespołowo
b) Biegu patrolowym
- I miejsce zespołowo
c) Biegu na orientację
- III miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
- I miejsce w sztafecie
d) Pięcioboju wojskowym
- II miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
szeregowy Paweł Golinowski – batalion zmechanizowany
Mistrzostwa Wojska Polskiego w:
a) Biegu na Orientację
- I miejsce i złoty medal indywidualnie
- I miejsce w sztafecie
- I miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Biegu na orientację
- I miejsce i złoty medal indywidualnie
- I miejsce w sztafecie
- I miejsce zespołowo
b) Pływaniu
- III miejsce i brązowy medal indywidualnie
- II miejsce w sztafecie
- I miejsce zespołowo
Ponadto jako reprezentant 10BKPanc występował w Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację gdzie wywalczył:
- I miejsce i złoty medal w biegu średniodystansowym,
- III miejsce i brązowy w biegu klasycznym,
- I miejsce i złoty medal w sztafecie.
Jako trener Biegu na Orientację z reprezentacją 10BKPanc wywalczył I miejsce w Mistrzostwach DG RSZ nr 1, a z reprezentacją 11LDKPanc - I miejsce w mistrzostwach Wojska Polskiego.
kapral Jarosław Druciarek – dywizjon artylerii samobieżnej
Mistrzostwach Wojska Polskiego w:
a) Półmaratonie
- I miejsce zespołowo
b) Pięcioboju wojskowym 
- II miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Biegu przełajowym
- II miejsce w sztafecie 4 x 1000 metrów
- I miejsce w sztafecie 10 x 1000 metrów
- I miejsce zespołowo
b) Biegu patrolowym
- I miejsce zespołowo
c) Pływaniu
- II miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
- II miejsce w sztafecie
d) Pięcioboju wojskowym
- I miejsce indywidualnie
 -I miejsce zespołowo

 

starszy szeregowy Marcin Horbacz1 batalion czołgów
Mistrzostwach Wojska Polskiego w:
a) Pływaniu
- II miejsce indywidualnie na 50 metrów stylem dowolnym
- II miejsce indywidualnie na 100 metrów stylem dowolnym
- I miejsce zespołowo
- II miejsce w sztafecie 4 x 50 metrów
b) Strzelaniu z kbs Beryl
- II miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Pływaniu
- I miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
- I miejsce w sztafecie
b) Strzelaniu z kbs Beryl
- II miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
Ponadto:
- wielokrotny złoty medalista i rekordzista mistrzostw Polski Masters,
- najlepszy zawodnik mistrzostw Polski kategorii Masters.
szeregowy Michał Kalata – 1 batalion czołgów
Mistrzostwa Wojska Polskiego w:
a) Półmaratonie
- I miejsce zespołowo
b) Biegu na orientację
- II miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:

a) Biegu przełajowym

- I miejsce zespołowo
b) Biegu na orientację
- II miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
- I miejsce sztafeta
Ponadto reprezentował Wojsko Polskie w Wojskowych regionalnych mistrzostwach w biegu na orientację.
starszy kapral Kamil Makoś batalion dowodzenia
Mistrzostwa Wojska Polskiego w:
a) Półmaratonie
- I miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
b) Biegu przełajowym
- I miejsce indywidualnie
- III miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Biegu przełajowym
- I miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
- I miejsce w sztafecie 4 x 2000 metrów
- I miejsce w sztafecie 10 x 1000metrów
b) Półmaratonie
- I miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
c) Biegu patrolowym
- I miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
- I miejsce bieg drużynowy
Ponadto trener reprezentacji DG RSZ nr 1 w biegu patrolowym.
starszy szeregowy Adam Pisulski – batalion zmechanizowany
Mistrzostwa Wojska Polskiego w:
a) Półmaratonie
- I miejsce zespołowo
b) Biegu przełajowym
- I miejsce indywidualnie
- III miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Biegu przełajowym
- III miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
- I miejsce w sztafecie 10 x 1000 metrów
- II miejsce w sztafecie 4 x 1000 metrów
b) Półmaratonie
-II miejsce indywidualnie - I miejsce zespołowo
szeregowy Natalia Szczęsnowicz dywizjon artylerii samobieżnej.
Mistrzostwa Wojska Polskiego w:
a) Pięcioboju wojskowym
- II miejsce zespołowo
b) Pływaniu 
- I miejsce indywidualnie stylem klasycznym na 50 metrów
- I miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Pływaniu
- I miejsce indywidualnie
- I miejsce zespołowo
- III miejsce w sztafecie
b) Wieloboju żołnierskim
- III miejsce indywidualnie
- II miejsce zespołowo
c) Pięcioboju
- II miejsce zespołowo
starszy kapral Adam Marcinkowski – batalion dowodzenia
Mistrzostwa Wojska Polskiego w:
a) OSF
- I miejsce zespołowo
Mistrzostwa DGRSZ gr 1 w:
a) Biegu na orientację
- I miejsce zespołowo
- I miejsce w sztafecie
b) OSF
- I miejsce zespołowo
c) Wieloboju żołnierskim
- II miejsce zespołowo
c) Futsalu
- II miejsce zespołowo
Ponadto trener reprezentacji DG RSZ nr 1 w pięcioboju wojskowym (I miejsce) oraz trener reprezentacji DG RSZ nr 1 w pokonywaniu OSF (I miejsce).
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych
Jesteś: 6598527 gościem na naszej stronie