BIP
2012
Rodzinny Piknik 10BKPanc
07.08.2012
Wspólnym biesiadowaniem wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi rozpoczęli świętoszowscy żołnierze specjalnie dla nich zorganizowany 3 sierpnia br. festyn z okazji ich Święta.


- To nasze wspólne święto, naszych bliskich, rodzin, przyjaciół brygady oraz weteranów związanych blisko z naszą jednostką. Życzę Wam i sobie abyście w przyjacielskiej, rodzinnej atmosferze spędzili ten słoneczny dzień i wieczór, pełen wielu atrakcji przygotowanych na tą okazję specjalnie dla Was.tymi słowami zwrócił się do swoich żołnierzy generał brygady Cezary Podlasiński rozpoczynając wielki żołnierski, rodzinny piknik 10 BKPanc.

 

Pogoda w tym dniu również zaczęła sprzyjać świętoszowskim żołnierzom. Podczas gdy dorośli aktywnie grilowali i relaksowali się w cieniu namiotów biesiadnych, najmłodsi mogli rozkoszować się bogactwem atrakcji przygotowanych dla nich. Poczynając od zapoznania się z niedostępnymi na co dzień egzemplarzami sprzętu 10BKPanc, dzieci miały okazję zobaczyć pokaz wyszkolenia psów ze Straży Granicznej, obejrzeć specjalnie dla nich przygotowany teatrzyk czy bez ograniczeń korzystać z darmowych dmuchanych zjeżdżalni, zamków, basenów z piłkami czy wreszcie zasiąść do środka kuli unoszonej na tafli wodnej. Każde z dzieci mogło wziąć udział w licznych konkursach i zabawach, a w chwili wytchnienia mogło skorzystać m.in. z propozycji pomalowania w wesołe wzory swojej twarzy.

 

 

Zarówno dzieci jak i dorośli mogli z bliska obejrzeć średniowieczne pokazy tańca i walk oraz pokaz walk samoobrony w wykonaniu kompanii rozpoznawczej Strzelców Konnych. Dorosłych starał się rozśmieszać satyryk Tadeusz Drozda zaś prawdziwym hitem okazał się występ legendarnego zespołu BONEY M. Wykonawcy „One way ticket” poderwali do zabawy świętoszowską publiczność, a podwójny bis na zakończenie koncertu świadczył o ogromie pozytywnych emocji jakich dostarczyła wszystkim widzom gwiazda wieczoru. Widowiskowym i efektownym pokazem okazał się Teatr Tańca i Ognia. Wspólne biesiadowanie w spokojnej, przyjaznej atmosferze potrwało do wczesnych godzin rannych, co może świadczyć tylko o wspaniałej zabawie i dobrej atmosferze tego wyjątkowego pod każdym względem– według opinii wielu uczestników – pikniku rodzinnego świętoszowskich żołnierzy.

 

 

*     *     *

 

 

W czasie trwania pikniku rodzinnego 10 BKPanc w obecności dowódcy brygady generała brygady Cezarego Podlasińskiego zostało podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem Rodzina Wojskowa ze Świętoszowa reprezentowanym przez jej przewodniczącą p. Ewę Kutyłę a Stowarzyszeniem „Commando” reprezentowanym przez wiceprezesa p. Bogdana Fijałkowskiego z Bolesławca.

 

Oba stowarzyszenia wniosły duży wkład i bezinteresowną pomoc w przygotowanie i przebieg Rodzinnego Pikniku 10BKPanc.

 

 

 

*     *     *

 

 

Podczas wspólnych rozmów i spotkań w czasie festynu rodzinnego pan Marian Słowiński przekazał na ręce dowódcy 10BKPanc osobiste pamiątki z czasów jego służby w jednostkach dowodzonych przez generała Maczka.

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Tekst: por. Justyna Balik

Zdjęcia: por. Justyna Balik, st. szer. Krzysztof Zambrzycki